Rehberlik Hizmeti

Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti: Çanakkale Şehitlikleri ve Savaş Alanları rehberlik hizmetinin en çok ihtiyaç duyulduğu alanlardan bir tanesidir. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı çok geniş bir alan, alan hakkında bilgi almak, tanımak, tarihi dinlemek ve en önemlisi de o anı hissedebilmek için Rehberlik Hizmeti almanız çok önemlidir.

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

10 yıl ve üzeri deneyime sahip rehber kadromuzdan Çanakkale Rehberlik Hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çanakkale rehberlik hizmeti faydaları; Çanakkale Boğazı tarih boyunca pek çok olaya şahitlik etmiş bir coğrafya. Bu coğrafyanın bizler için en önemli noktası ise kuşkusuz Gelibolu Yarımadası. Coğrafyayı tanıyabilmek için bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Çanakkale rehberlik hizmeti size tarihi değerleri daha iyi tanıtacaktır. Etrafınızda o kadar çok obje ve doğal yapı göreceksiniz ki, merak etmemeniz elinizde olmayacak. Alanda bir çok noktada tanıtıcı yazı ve tabela aslında var. Ancak sürekli güncellenir vaziyette değiller. Gerek teknik gerekse ekonomik koşullar, bilgiler güncellendikçe tabelaların ve diğer nesnelerin güncellenmesine engel oluşturabiliyor. Güncel bilgileri konunun uzmanından, profesyonel bir rehberden dinlemek sizler için çok daha faydalı olacaktır.

Rehberlik Hizmeti ve Tarih

Çanakkale Rehberlik Hizmeti ve Tarih; Çanakkale Savaşı hakkında yazılmış binlerce tarih kitabı yayınlanmış durumdadır. Üniversitelerin tarih bölümleri Çanakkale hakkındaki kaynakları Osmanlıca’dan Türkçe’ye sürekli çevirmeye devam ediyorlar. Her gün yeni bir kaynaktan yeni bir bilgi ekleniyor. Aynı zamanda Genel Kurmay Başkanlığı da belirli açıklamaları kendi arşivlerinden yapıyor. Askeri kaynaklı tarih bilgileri de sürekli güncelleniyor. Mesleği rehberlik olan çalışma arkadaşlarımız güncel olarak ilgili kaynaklardan bilgi alıp kendilerini ve bilgilerini de sürekli güncel tutmaya çalışıyorlar. Bu da tarihi sizlere en iyi şekilde anlatmalarını sağlıyor. Çanakkale Savaşı hakkında tarihi bilgi almanız için profesyonel bir rehberden hizmet almanız size çok faydalı olacaktır.

Baş Rehberlerimiz ve Eğitmenlerimiz

Rehber Barış Yeşildağ

İsim : Barış YEŞİLDAĞ
Rehberlik Dili : Türkçe, İngilizce, Japonca

Rehber Barış Yeşildağ

Rehber Barış Yeşildağ

Profesyonel Turist Rehberi olarak Çanakkale‘de yaşayıp, mesleğine devam eden bölgesinde uzmanlaşmış rehberlerden bir tanesidir. Üniversite eğitimini Rehberlik üzerine yapmış, Savaş Alanları Turizmi konusunda master yapmış ve Çanakkale Savaşı üzerine doktora yapmaktadır. Barış Yeşildağ, uzun yıllardır bir çok önemli kuruluşun etkinliğinde görev almıştır. Bunların en önemlilerinden biri Anzac Day (Anzak Günü) tören ve etkinliklerini düzenleyen Conservation Volunteers (Gönüllüler) ile yıllardır bizzat çalışmakta ve rehberlik hizmeti vermektedir.

Conservation Volunteers

Barış w. Conservation Volunteers

Barış Yeşildağ; Dünya Savaş Alanları Rehberleri Birliği (GBG)’nin Türkiye’deki tek üyesidir.

Yazdığı Makaleler; YEŞİLDAĞ, Barış ve ATAY Lütfi (2012),”SAVAŞ ALANLARI TURİZMİ: GELİBOLU YARIMADASINA GELEN ZİYARETÇİLERE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA” Balıkesir Üniversitesi Sosyal bilimler Dergisi, Cilt.15, sayı 26 2012

Mesleki DeneyimLutars Travel, Seasong, Tjs, Rsl, Crowded House, Byzas, Turkland, Yeni Anafartalar Tour,
Dijon Travel, Fez Travel, Mysia Travel, Step Tour, Borania Travel, Battle Honours (2006-2015)

Rehber Aykut Değre

İsim : Aykut DEĞRE
Rehberlik Dili : Türkçe, İngilizce, Almanca

Rehber Aykut Değre

Rehber Aykut Değre

Profesyonel Turist Rehberi olarak Çanakkale‘de yaşayıp, mesleğine 1999 da başlayıp halen devam eden, bölgesinde uzmanlaşmış rehberlerden bir tanesidir. Aykut Değre uluslar arası düzeyde bir çok organizasyon, bürokrat ve etkinlikte turist rehberi ve Almanca İngilizce tercüman olarak görev almıştır. Truva, Assos ve Gelibolu Yarımadası söz konusu olduğunda Dünyanın en iyi rehberleri arsında gösterilmektedir. Spor etkinlikleri konusunda uzmanlaşmış, özellikle yerli ve yabancı askeri gruplara yürüyüş turlarında rehberlik hizmeti vererek Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini karış karış dolaşıp bilgi vermiş ve tarihini anlatmıştır.

Rehberlik Hizmeti Okçuluk

Rehberlik Hizmeti Okçuluk

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın en yüksek noktalarında yürüdük…

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Yürüyüş

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Yürüyüş

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın en derin noktalarına kadar indik…

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Tüneller

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Tüneller

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın görülmeyenlerini keşfe çıktık…

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Keşif

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Keşif

Rehber Adem Biçer

İsim : Adem Biçer
Rehberlik Dili : Türkçe, İngilizce

Rehber Adem Biçer

Rehber Adem Biçer

Profesyonel Turist Rehberi olarak Çanakkale‘de yaşayıp, mesleğine devam eden bölgesinde uzmanlaşmış rehberlerden bir tanesidir. Adem Biçer; Turizm Bakanlığı Kokartı’na sahip ulusal çaplı rehberlik hizmeti verebilmesine rağmen, mesleğine Çanakkale‘de devam etmek istemiş ve bu bölgede uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda rehber eğitmenidir.

Adem Biçer; Çanakkale Rehberler Odası (ÇARO) Başkanı dır.

Adem Biçer; Selçuk Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünü 2006 yılında bitirmiş ve rehberliğe başlamıştır.

Not:

Profesyonel Rehber den kasıt ettiğimiz; Turizm Bakanlığı‘na bağlı, eğitimini üniversite de tamamlamış, gerekli koşulları yerine getirerek mesleki yeterlilik belgesine sahip olmuş ve mesleği Rehberlik olan kişilerdir. Guruplarda Profesyonel Turist Rehberi zorunluluğu vardır. Ancak bireysel olarak gelen ziyaretçiler Alan Kılavuzu hizmeti de alabilirler. Sitemizin arama kısmından Alan Kılavuzluğu bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Rehberlik Hizmeti Güncelleme

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı statü değiştirerek Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı olmuştur. Bu nedenle yasal olarak Milli Park statüsü sona ermiştir. Milli Park statüsünün ortadan kalkması ile birlikte Alan Kılavuzluğu da tamamen ortadan kalkmış bulunmaktadır. Çanakkale rehberlik hizmeti alabilmek için mutlaka bir profesyonel turist rehberi temin etmeniz gerekmektedir. Kendisini rehber olarak tanıtan kişilere itibar etmemeniz ve mutlaka Turizm Bakanlığı kokartını sormanız gerekmektedir. Aksi durumlarda ihbar için ÇARO‘ya başvuru yapabilirsiniz.

Rehber Ücretleri sayfamızdan ücret tarifesine bakabilirsiniz.

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 7

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 7

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 8

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 8

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 9

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 9

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 10

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 10

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 11

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 11

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 12

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 12

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 13

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 13

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 14

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 14

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 15

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 15

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 16

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 16

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ