Merhaba dünya!

Merhaba dünya!

Çanakkale Şehitlik Turu; Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerine Günübirlik Kesin Kalkışlı Çanakkale Şehitlik Turu Gezisi

Çanakkale Şehitlik Turu

Değerli ziyaretçilerimiz Lutars Turizm Çanakkale Şehitlik Turu tanıtım sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfamızda Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri ziyaretine yönelik hazırlanmış günübirlik tur programımızı bulabilirsiniz.

Çanakkale şehitlik turu programı günübirlik bir gezi programıdır. Her gün sabah saat 09.00‘da başlayıp, akşam 18.00‘da sona erer. Bu program ile tek bir günde Çanakkale Şehitliklerini gezebilirsiniz. Programa katılıp göremeyeceğiniz sadece 1 bölge vardır. Anafartalar Ovası‘nın kuzey kısmı ulaşım problemi nedeniyle ziyaret edilememektedir. Yol çalışmaları biter bitmez o bölgeyi de programımıza dahil edeceğiz.

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri 3 ayrı bölümden oluşur. Deniz Savaşı Alanları, Kuzey Savaş Alanları ( Arıburun – Conkbayırı) ve Güney Savaş Alanları (Seddülbahir) muharebe bölgeleridir. Günübirlik Şehitlik Turu programımızda bu 3 bölgeyi kronolojik sıraya göre gezip görme imkanını bulabileceksiniz. Tüm yapım ve restore çalışmaları bittiğinde, önümüzdeki yıllarda Çanakkale Şehitlik Turu için 1 gün yeterli olmayacak ve programlarımız 2 güne çıkacaktır. Ancak şu an için 1 gün içerisinde tüm bölge gezilebilmektedir.

Ekip olarak yaklaşık 20 yıldır bölgemizde yerel hizmet vermekteyiz. Tur programımız 1 kişi bile olsa kesin hareketli olup iptal edilmemektedir.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU:

HER GÜN 09.00 – 18.00 KESİN HAREKETLİ

KİŞİ BAŞI ÜCRET HER ŞEY DAHİL 60 TL.

Turumuza katılmadan önce sizler için hazırladığımız tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.

Çanakkale Şehitlik Turu Güzergah

Çanakkale merkez hareketli günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programı ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebileceksiniz.

 • Kilitbahir Köyü ve Kalesi
 • Namazgah Tabyası
 • Rumeli Hamidiye Tabyası
 • Rumeli Mecidiye Tabyası
 • Seyit Onbaşı Anıtı
 • Havuzlar Şehitliği
 • Soğanlıdere Hastane ve Hava Şehitlikleri
 • Şahindere Sargıyeri Şehitliği ( Gerçek Şehitlik )
 • Zığındere Bölgesi
 • Alçıtepe Köyü ve Salim Mutlu Müzesi
 • Çanakkale Şehitler Abidesi
 • Ölüm Koyu (Morto) ve Kanlı Dere
 • Seddülbahir Köyü ve Kalesi
 • Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Anıtı
 • İngiliz Cape Helles Anıtı
 • Anzak Koyu ve Tören Alanı
 • Mehmetçiğe Saygı Anıtı
 • Kanlı Sırt Avustralya Anıtı
 • Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler
 • 57. Alay Şehitliği
 • Cesaret Tepe ve Kılıç Bayırı
 • Talat Göktepe Anıtı
 • 261 Rakımlı Tepe ve Mehmetçik Parkı
 • Conk Bayırı
 • Siper ve Tüneller
 • Atatürk’ün Gözetleme Yeri
 • Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer
 • Yeni Zelanda Anıtı
 • Anafartalar Ovası (Kuş Bakışı)
 • Kemalyeri ve Kitabesi
 • Bigalı Köyü Atatürk Evi
 • Büyük Anafartalar Köyü

Çanakkale Şehitlik Turu Detayı

Sabah 09.00 – 09.15 aralığında Çanakkale Feribot İskelesi‘nin hemen karşısında yer alan Vitalis Kültür Kafe‘de buluşuyor ve kayıt işlemleri sonrasında hareket ediyoruz.  Çanakkale feribot iskelesine geldiğinizde bizi ararsanız sizi karşılamaktayız. Şehir merkezinde otellerde kalan misafirlerimizi de otellerinden alabiliyoruz. Navigasyon ile yol tarifi alan misafirlerimiz Gestaş İskelesi olarak konum alabilirler.

İstanbul ve diğer Avrupa noktalarından gelecek misafirlerimiz buluşma yeri olarak Eceabat veya Kilitbahir iskelesini tercih edebilirler. Lütfen rezervasyon esnasında belirtiniz.

Buluşma ve kayıt işlemlerimiz sonrası feribot ulaşımı ile Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri için Gelibolu Yarımadası‘na hareket ediyoruz. Yarımada ismini Gelibolu ilçesinden alır ancak tüm ziyaret noktaları Eceabat ilçesi sınırlarında yer almaktadır.

Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.

Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

Aracımıza binerek tekrar Eceabat yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak için Boğaz Manzaralı restoranımızda “Çorba, Köfte, Patates Kızartması, Pilav, Garnitür,Salata ve Ayranöğle yemeğimizi alıyoruz. (Ücrete Dahildir)

Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızı sonlandırıyor ve feribot yolculuğu ile Çanakkale’ye dönüş yaparak, sizleri uğurluyoruz.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU FİYATLARI

Kişi Başı Ücret: 80 60 TL

Çocuklar:
0-5 Yaş Ücretsiz ( Herhangi bir hizmet verilmemektedir )
6-12 Yaş 40 TL ( Tüm yetişkin hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
– Müze Girişleri
– Feribot Geçişleri
– Öğle Yemeği (Izgara Köfte+Pilav+Patates+Salata+Ayran+Su)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Kişisel alış-veriş ve diğer harcamalar

* Firmamız gerekli gördüğünde Çanakkale şehitlik turu programı üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

* Çanakkale Şehitlik Turu programımız her yaş grubu ziyaretçi için uygundur.

Çanakkale Şehitlik Turu Kilitbahir

Çanakkale Şehitlik Turu Kilitbahir

Çanakkale Şehitlik Turu Namazgah

Çanakkale Şehitlik Turu Namazgah

Çanakkale Şehitlik Turu Mecidiye

Çanakkale Şehitlik Turu Mecidiye

Çanakkale Şehitlik Turu Seyit Onbaşı

Çanakkale Şehitlik Turu Seyit Onbaşı

Çanakkale Şehitlik Turu Bigalı Köyü

Çanakkale Şehitlik Turu Bigalı Köyü

Çanakkale Şehitlik Turu Anafarta Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Anafarta Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Anzak Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Anzak Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Saygı Anıtı

Çanakkale Şehitlik Turu Saygı Anıtı

Çanakkale Şehitlik Turu Kanlı SIrt

Çanakkale Şehitlik Turu Kanlı Sırt

Çanakkale Şehitlik Turu Tüneller

Çanakkale Şehitlik Turu Tüneller

Çanakkale Şehitlik Turu 57. Alay

Çanakkale Şehitlik Turu 57. Alay

Çanakkale Şehitlik Turu Talat Göktepe

Çanakkale Şehitlik Turu Talat Göktepe

Çanakkale Şehitlik Turu Conkbayırı

Çanakkale Şehitlik Turu Conkbayırı

Çanakkale Şehitlik Turu Meçhul Asker

Çanakkale Şehitlik Turu Meçhul Asker

Çanakkale Şehitlik Turu Ölüm Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Ölüm Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Seddülbahir

Çanakkale Şehitlik Turu Seddülbahir

Çanakkale Şehitlik Turu Yahya Çavuş

Çanakkale Şehitlik Turu Yahya Çavuş

Çanakkale Şehitlik Turu Gerçek Şehitlik

Çanakkale Şehitlik Turu Gerçek Şehitlik

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu, Çanakkale Şehitlik Gezisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ