Kocaeli Çıkışlı Çanakkale Turu

Kocaeli Çıkışlı Çanakkale Turu

Çanakkale Şehitlik Turu, günübirlik ve konaklamalı kesin kalkışlı, ekonomik fiyatlarla, Kocaeli çıkışlı hareketli olarak hizmetinizde

Kocaeli Çıkışlı Çanakkale Turu

Kocaeli çıkışlı tur programlarımız gruplara yöneliktir. Bireysel katılımlarda kendi imkanlarınızla Çanakkale‘ye gelip her gün kesin hareketli tura katılabilirsiniz.

Tur Adı: Çanakkale Turu
Tur Tarihi: Tüm Yıl Uygulanabilir
Başlangıç Noktası: Kocaeli Merkez
Bitiş Noktası: Kocaeli Merkez
Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece
Tahmini Km: 402
Tahmini Yolculuk Süresi: 2 Gün
Tur Noktaları: Çanakkale Şehir İçi – Çanakkale Şehitlikleri

Kocaeli  Çıkışlı Çanakkale Turu

Kocaeli hareket ve bitiş Çanakkale Turu

 

  1. GÜN: KOCAELİ – ÇANAKKALE

Kocaeli’den 01.00 – 02.00 saatlerinde Çanakkale’ye hareket

  1. GÜN: ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

Sabah saatlerinde Çanakkale’ye varış ve feribot ile Eceabat’a geçiş. Eceabat’a varışımız sonrası kahvaltı. Kahvaltı sonrası Çanakkale savaş alanları ve şehitlikleri turu için hareket.

– Eceabat Tarihe Saygı Parkı ve Minyatür Canlandırma

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

– Namazgâh Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgâh Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orijinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

– Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

– Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dâhil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

– Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası temel alınarak yapılmış orijinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orijinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek Alçıtepe yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak için öğle molası veriyoruz.

– Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

– Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

– Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Gelibolu Yarımadası turumuz sonrası otelimize dönüş yapıyoruz.

  1. GÜN: ÇANAKKALE ŞEHİR TURU – KOCAELİ

Sabah kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılarak şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sonrası Kocaeli’ye hareket edeceğiz.

– Şehir turumuza kordonda yer alan Truva Atı ile başlıyoruz. Buradaki minyatür park içerisinde Truva Antik kenti maketini inceleyerek rehberimizden tüm dünyada bilinen binlerce yıl yaşanmış bu destansı savaşı dinliyoruz.

– Calvert konağının bahçe kısmından günümüze kalan kısmı Halk Bahçesi olarak adlandırılır. Calvert ailesi bahçeyi İngiliz Parkı olarak tasarlatmıştır. Park içerisinden Cumhuriyet Meydanı‘na geçiyoruz.

– Şehrimizin simgesi olan Seramik Anıtları ve Çanakkale Savaşı‘nda kullanılan topları inceliyor ve rehberimizden bilgi aldıktan sonra Aynalı Çarşı‘ya hareket ediyoruz.

– Çanakkale Savaşı ile özdeşleşmiş Çanakkale Türküsü‘ne konu olan Aynalı Çarşı‘yı rehberimiz ile birlikte geziyor ve bilgiler alıyoruz. Tarihi Aynalı Çarşı gezimiz sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz.

– Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kale-i Sultaniye günümüzdeki adıyla Çimenlik Kalesi şehrimizin kurulmasında temel olmuştur. Geziyor ve kale bahçesindeki eserleri inceleyerek rehberimizden bilgi alıyoruz. Kalenin iç kısmında yer alan müzeyi ziyaret ediyoruz. Nusret Mayın Gemisi’ni ziyaret ediyoruz.

– Kale ziyaretimiz sonrası rotamızı Kent Kültür Müzesi‘ne çeviriyoruz. Kültür müzesini ziyaret ediyor ve tarihi Yalı Hanı‘na geçiyoruz. Tarihi Han hakkında bilgiler aldıktan sonra şehir turumuzun son noktası olan Çanakkale Saat Kulesi hakkında rehberimizden bilgiler alarak programımızı sonlandırıyoruz.

Şehir içi turumuz sonrası öğle yemeği alıyor ve hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Kocaeli’ye ulaşarak programımızı sonlandırıyoruz.

Kişi Başı Ücret: Lütfen iletişime geçiniz.

Ücrete Dâhil Hizmetler:

• Program Süresince Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• D2 Belgeli Turistik Araçlarla Ulaşım Hizmeti
• 2 Gün Turlar Esnasında Öğle Yemeği
• Tüm Tur Programları
• Tüm Feribot Geçişleri
• 1 Gün Akşam Yemeği
• 1 Gece 3* Otel Kahvaltı Dahil Konaklama
• İlk Gün Eceabat’ta Sabah Kahvaltısı
• TURSAB Seyahat Sigortası
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Programda Belirtilmeyen Yemek ve Ekstralar

NOTLAR:

•Rehberlik hizmeti grubunuza özel olarak Turizm Bakanlığı Kokartlı Profesyonel turist rehberi tarafından sağlanacaktır.
• Transfer ve ulaşım hizmetleri grubunuza özel araçla sağlanacaktır.
• Kahvaltı ve öğle – akşam yemekleri restoranlarda verilecektir.

Kocaeli çıkışlı Çanakkale turumuz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ