İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul’dan hareketli çıkışlı 2 Gün 1 Gece Konaklamalı ve Günübirlik Çanakkale şehitlik turu. Tüm yıl her gün kesin kalkış garantili olarak turumuz hareket etmektedir. 

İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımız tüm servislerin dahil olduğu bir paket tur hizmeti olup, Çanakkale merkezli seyahat acentamız tarafından tur esnasında yerel deneyimli rehberler kullanılarak sizlere sunulmaktadır. Günübirlik ve konaklamalı turlarımızı; uçak ve karayolu ulaşım seçenekleri ve otel tercihlerinize göre organize edebilmekteyiz.

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini gezmek isteyen siz değerli misafirlerimizin dikkatine; yapmakta olduğumuz program orjinal savaş kronolojisidir. Tüm cephe hattı ve şehitliklerini bu program ile görebiliyorsunuz. 

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

Buluşma Noktaları:

2 Gün 1 Gece Konaklamalı İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu buluşma ve hareket noktalarımızdır.

Yer: Taksim/Beşiktaş
Buluşma Saati: 06.00 – 06.30

Yer: Sultanahmet/Sirkeci
Buluşma Saati: 06.30 – 07.00

Yer: Beyazit/Laleli
Buluşma Saati: 07.00 – 07.30

Yer: Atatürk Havaalanı
Buluşma Saati: 07.30

Anadolu Yakası‘ndan katılacak misafirlerimiz Marmaray hattını kullanabilirler. Sirkeci durağından saat 07.00 – 07.15 arası sizleri alabilmekteyiz.

Bitiş Noktası: İstanbul

Tur Zamanlaması:
5 Saat İstanbul’dan Çanakkale yolculuğu
9 Saat Çanakkale Şehitlik Turu (2.Gün)
5 Saat Çanakkale’den İstanbul yolculuğu

Tur Uygunluğu:
Çanakkale şehitlik turu programı her yaş grubu için uygundur.

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Çanakkale Şehitlik Turu

Satın alacağınız 2 Gün 1 Gece konaklamalı tur programı 2 ayrı gündüze yayılmış bir programdır.

 1. Gün; İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Şehir içi turu yapıyor ve otelimizde geceliyoruz.***
 2. Gün; Çanakkale şehitlik turu yapıyor ve İstanbul‘a geri dönüyoruz.

Tur Ücretleri

KONAKLAMA TÜRÜ TESİS KONUMU KONAKLAMA ŞEKLİ TUR ÜCRETİ
5 Yıldızlı Otel Çanakkale Şehir Merkezi Oda Kahvaltı 350 TL
4 Yıldızlı Otel Çanakkale Şehir Merkezi Oda Kahvaltı 300 TL
3 Yıldızlı Otel Çanakkale Şehir Merkezi Oda Kahvaltı 240 TL
Butik Otel Çanakkale Şehir Merkezi Kahvaltı 240 TL
Pansiyon Çanakkale Şehir Merkezi Oda Kahvaltı 190 TL
Otel Eceabat Şehir Merkezi Oda Kahvaltı 200 TL
Pansiyon Eceabat Şehir Merkezi Oda Kahvaltı 190 TL

0/06 Yaş: Ücretsiz olup herhangi bir hizmet verilmez. Seyahat sigortası ücreti, otelde ek yatak ücreti, yemek veya diğer hizmetler talep edilirse aileler talep esnasında yada önceden ödeyebilirler.

Tur Ücretine Dahil Hizmetler:

 • İstanbul – Çanakkale – İstanbul ulaşım ve tur esnasında transferler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçişleri
 • 2 Gün Kahvaltı
 • Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
 • Konaklama Tercihine Göre 1 Gece DBL/Kişi Başı Konaklama
 • Şehitlik Turu Esnasında Öğle Yemeği

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Ücretsiz Şehir içi turu esnasında müze girişleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Ücretsiz çocuklar için harcamalar

İstanbul Çıkışlı Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Günübirlik programımıza katılabilmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. İlk seçenek bizim de sizlere tavsiye edeceğimiz tarifeli otobüs seferleri ile İstanbul’dan Çanakkale’ye ulaşım sağlamanız ve burada Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programımıza katılmanızdır.

İkinci seçenek ise zamanınız kısıtlı ve otobüsle yolculuk yapmak istemiyorsanız konaklamalı programın sadece ilk gününden yararlanabilirsiniz. Aynı gün geliş gidiş olacak şekilde, Çanakkale Şehitlik Turu programının öğle yemeğinden sonraki kısmını gezip görebilirsiniz.

İstanbul’dan günübirlik gelişlerde tavsiye edilen tarifeli otobüs seferleri;

Anadolu Yakası: 23.30 – 01.00 saatleri arasındaki seferleri tercih ederseniz yaklaşık 8 saatlik yolculuk sonrası Çanakkale’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avrupa Yakası: 01.00 – 02.30 saatleri arasındaki seferleri tercih ederseniz yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Çanakkale’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dönüş: İstanbul’a ulaşım için kendi tercihinize ve yukarıdaki seyahat sürelerine göre 19.00 ve sonrası Çanakkale Merkez hareketli, 18.00 ve sonrası Eceabat iskele hareketli seferleri seçebilirsiniz.

Firmalar: Truva Turizm, Metro, Kamil Koç, Pamukkale Seyahat, İstanbul Seyahat firmaları düzenli olarak İstanbul – Çanakkale tarifeli otobüs seferi yapmaktadırlar.

Uçakla İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

Karayolu yerine İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımıza uçak ulaşımı ile katılmak da mümkündür. İstanbul – Çanakkale seferlerini yapan uçaklar İstanbul’dan gece geliş yapıp, Çanakkale’den sabah erken saatlerde dönüş yapmaktadır. Bu nedenle de en az 2 gece konaklama yapmanız gerekmektedir. Aşağıda bir uçuş örneğini sizlerle paylaşmaktayız.

Kalkış: 09 Ara 2016 Cum, 23:00 – İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
Varış: 09 Ara 2016 Cum, 23:50 – Çanakkale (Çanakkale Havalimanı)

Kalkış: 11 Ara 2016 Paz, 06:20 – Çanakkale (Çanakkale Havalimanı)
Varış: 11 Ara 2016 Paz, 07:10 – İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)

 1. GÜN: İstanbul’dan Çanakkale ulaşım ( gece varış )
 2. GÜN: Çanakkale Şehitlik Turu
 3. GÜN: İstanbul’a dönüş

olacak şekilde İstanbul çıkışlı şehitlik turu programımıza katılabilirsiniz.

İlk gün sizleri havaalanından alarak otelinize transfer ediyoruz. İkinci gün tam gün şehitlik turu yapıp tekrar otelimizde geceliyoruz. Üçüncü gün sabahı ise erken saatlerde havaalanına transfer ediyor ve uçakla sizleri uğurluyoruz.

Kişi Başı Ücret: 220 TL

Dahil Hizmetler:

 • Havaalanı Transferleri
 • Full Paket Çanakkale Şehitlik Turu
 • 2 Gece 3* otelde kahvaltı dahil konaklama

NOT: Uçak bilet ücretleri tura dahil değildir.

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

2 Günlük turumuzun ilk günü şehir içi ikinci günü ise Çanakkale şehitlik turu yapılmaktadır. İlgili program detayları aşağıdaki gibidir. Ekstra olarak konaklama sayınızı arttırıp aşağıdaki turları satın alabilirsiniz.

EKSTRA TUR TUR SÜRESİ HİZMETLER 1 KİŞİ +1 KİŞİ
ŞEHİR TURU 2 Saat Rehberlik ve Müze Girişleri 25 TL 15 TL
TRUVA TURU 4 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri 300 TL 25 TL
ASSOS TURU 8 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri, Öğle Yemeği 500 TL 30 TL
BOZCAADA TURU 8 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri, Öğle Yemeği, Feribot Geçişleri 750 TL 30 TL
GÖKÇEADA TURU 12 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri, Öğle Yemeği, Feribot Geçişleri 1000 TL 40 TL

NOT: Belirtilen ürcretler özel araç ve özel rehberle 1 kişi olacak şekilde hazırlanmıştır. 1 kişi sonrasında ise katılacak her yeni katılımcı için +1 kişi ücreti tabloda belirtilmiştir. Örneğin 1 kişi olarak Truva Turu satın alırsanız 300 TL ödersiniz. 2 kişi olarak satın alırsanız 300 TL + 25 TL toplam 325 TL ödemeniz gerekir.

Şehir İçi Turu 1. Gün

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orjinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz. Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası otelimize dönüyor ve geceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2. Gün

– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz.

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler iletünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek tekrar Eceabat yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak içinBoğaz Manzaralı restoranımızda “Çorba, Köfte, Patates Kızartması, Pilav, Garnitür,Salata ve Ayranöğle yemeğimizialıyoruz. (Ücrete Dahildir)

– Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede,Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Gelibolu Yarımadası turumuz sonrası Eceabat’a hareket ediyoruz. Eceabat’ta vereceğimiz kısa bir mola sonrası İstanbul‘a hareket ediyoruz.

*** Şehir içi turu sizlere 1. gün ücretsiz ek hizmet olarak sunmaktayız. Tur olmadığı durumlarda serbest zaman verilmektedir. Şehir turu ekstra olarak da alınabilmektedir. Lütfen şehir turuna katılacağınızı önceden bildiriniz. Aksi durumda istirahat etmeniz için serbest zaman verilmektedir.

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ