Çanakkale Savaş Oyunu

Çanakkale Savaş Oyunu

Çanakkale Savaş Oyunu; 3 Boyutlu olarak hazırlanan (3D) Nusrat Asrın Harbi Çanakkale Savaş Oyunu mobil kullanımınıza sunuldu.

Çanakkale Savaş Oyunu

Tarihimizde önemli bir yere sahip olan ve en şanlı savunma savaşımız olarak kabul edilen Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı sebebi ile, gençlerimize şuheda bilinci kazandırmak ve zaferin ruhunu günümüz teknolojisini kullanarak farklı mecralara da ulaştırılmasına katkı sağlamak amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Nusrat Projesi hayata geçirilmiştir.

4 farklı çalışmadan meydana gelen Nusrat Projesi‘nin ilk çalışmasıdır.

Geliştirilen oyun ile zafere ulaşmak için ortaya konulan ruhun, günümüz teknolojisiyle gençliğe ulaştırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca cephede yaşanan olayların ve fedakarlıkların bir askerin perspektifi ile sanal dünyada yaşatılması hedeflenmektedir. Oyun aracılığı ile oyuncu, Çanakkale Muharebesi sırasında cephede yaşanan mahşeri ortamı bizzat hissedecektir.

IOS, Android ve Microsoft platformlarında geliştirilen 3 boyutlu mobil oyun akıllı telefon ve tabletlerde oynanabilecek. 6 bölüm olarak tasarlanan oyunun her bölümünde farklı fonksiyonlar ve aşamalar yer almaktadır.

Nusrat Mobil Savaş Oyunu, 25 Nisanı 26 Nisan Cumartesi gününe bağlayan gece bakanlığımızca düzenlenen Çanakkale 57.Alay Vefa yürüyüşünde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından detayları gençlere anlatıldıktan sonra Android Markete yüklenecektir. Oyuna erişim bilgileri web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. #NusratOyunu

Web Sitesi Adresi: http://nusrat.gsb.gov.tr/

Facebook: https://www.facebook.com/GSBnusrat

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=lKYdTz32i9w

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ