Çanakkale Otelleri

Çanakkale Otelleri

Çanakkale Otelleri; şehrimize gelecek birçok ziyaretçi Çanakkale otelleri, ucuz oteller, şehir otelleri, sahil otelleri vb konularda arama yapmaktadır. Bunun nedeni ziyaretçilerin haklı olarak kendi isteğine en uygun konaklama tesisini bulmak istemeleridir.

Çanakkale şirin ve küçük bir kültür ve turizm kenti olması yanında aynı zamanda büyük şehirleri de birbirlerine bağlayan bir coğrafi konumda yer alıyor. Çanakkale’nin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini keşfetmek, gezerek güzel zaman geçirmek ya da sadece tatil yapmak isteyen ziyaretçiler yanında, güney sahilleri yolculuğu yapan ziyaretçilerde sadece gece yol çekmemek için Çanakkale’de gecelemeyi tercih ediyorlar.

Ziyaretçilerin talepleri de beklentileri konusunda değişiyor ki bu çok normal. Sadece geceleme ihtiyacını karşılamak isteyen bir ziyaretçi tabi ki öncelikli olarak temiz, yol güzergahı üzerinde ve ekonomik olarak uygun bir otel arar iken, tatil amaçlı gelen bir ziyaretçi havuz, bahçe ve diğer hizmetleri de değerlendirecektir. İç Anadolu Bölgesinden gelen bir ziyaretçi ise sahilde deniz manzarası olan bir oteli tercih edecektir. Yine şehri tanımak isteyen, şehrin sosyal alanlarından ve aktivitelerinden yararlanmak isteyen bir ziyaretçi de şehir merkezinde bir otel arayacaktır. Fazla geceleme yapacak olup, kişi sayısı da fazla olan aileler ise daha ekonomik fiyat arayışına gireceklerdir.

Bu yazımızda sizlere Çanakkale Otelleri hakkında genel bir değerlendirme yapıp, size en uygun konaklama tesisini bulmanız konusunda yardımcı olacağız. Yazımızda başlıklar halinde sıralanacak otellerin herhangi bir ticari ya da benzeri sıralaması söz konusu değildir. Tamamen sizlerin talepleriyle ilgili bir sıralama yapacağız. Sadece geceleme yapacak bir ziyaretçi için zaman önemli olduğundan bütün yazımızı okumasına gerek kalmadan önce aradığını bulabilecek, tatil ve uzun konaklama yapacak ziyaretçilerimiz ise daha iyi bir değerlendirme için biraz daha fazla okumak durumunda kalacaklardır. Öncelikle anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yol Güzergâhı Üzerinde Yer Alan Oteller

Özellikle İstanbul istikametinden gelip güney sahillerine inmek isteyen ziyaretçilerimiz feribot yolculuklarını tamamladıklarında Çanakkale feribot iskelesine ulaşacaklardır. Feribot iskelesinin bulunduğu cadde şehrimizin en işlek caddesi olmasıyla birlikte aynı zamanda İstanbul – İzmir yolunun da bağlantı noktasıdır. Feribot iskelesinden iner inmez hemen karşınızda şehrimizin otellerini görebileceksiniz. Yolun iki tarafında 3* ve dengi özelliklere sahip oteller bulunmaktadır. Bu oteller; Anafartalar Oteli, Anzac Otel, Çanak Otel, Temizay Otel ve İlion Otel olarak rahatlıkla bakıp karar verebileceğiniz ve size zaman kaybettirmeyecek otellerdir.

Çanakkale Ucuz Oteller

Çanakkale’de 18 Mart, 19 Mayıs, 20-27 Nisan gibi tarihler önemli olduğundan bu tarihlerde neredeyse konaklama imkânınız yok denecek kadar azdır. Ancak özellikle ölü sezon dediğimiz yaz sezonu haricindeki sezonlarda şehirdeki mevcut kapasite fazla bile geliyor. Bu döneme denk geldiğinizde uygun fiyata konaklama bulabilirsiniz.

Ticari ve ahlaki açıdan direk otel ismi vermemiz maalesef uygun olmaz. O nedenle sizlere nasıl uygun fiyata konaklama bulabileceğinizden biraz bahsedeceğim. Çanakkale feribot iskelesi civarında yer alan oteller ulaşımı ve görünmesi kolay olduğundan doluluk oranları her zaman diğer otellere göre daha fazladır. Bu nedenle daha uygun fiyatlarda otel arıyorsanız biraz daha arka sokaklara bakmalısınız. Doluluk oranı düşük olan oteller her zaman daha uygun fiyat verebilirler.

Çanakkale Şehir Otelleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Çanakkale küçük bir kent. Bir ucundan diğer ucuna yürümek yaklaşık 30-40 dakika gibi bir zaman alıyor. O nedenle şehrin tüm bölgeleri merkezine yakındır.

Şehir merkezi olarak almamız gereken nokta Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ve Demircioğlu Caddesi’dir. Çanakkale Devlet Hastanesi, Türk Telekom İl Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü, Liman Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Öğretmenevi ve Polisevi şehir merkezine en fazla 500 metre uzaklıkta ve yürüyüş ile sadece 2-3 dakika sürmektedir.

Çanakkale’de yer alan otellerimiz zaten şehir merkezi olarak tabir ettiğimiz alana dağılmış durumdalar. Şehrimizin tek 5* oteli olan Kolin Otel, Güzelyalı Tatil Köyü içerisinde yer alan oteller haricindekiler şehir merkezimizde bulunmaktalar.

Çanakkale Sahil Otelleri

Özellikle yurdumuzun iç bölgelerinden gelen ziyaretçilerimiz denizi görmek ve deniz manzaralı bir otelde kalmak isteyeceklerdir. Aynı zamanda deniz kenarında yaşayıp deniz sevdalısı olan ziyaretçilerimiz de oldukça fazla. Çanakkale şehir içinde olup, sahil şeridinde yer alan 3 tane otelimiz var.

Çanakkale Kolin Otel; şehrimizin tek 5* otelidir. Çanakkale şehir merkezini Kepez Beldesi’ne bağlayan noktada yer alır. Denize sıfır olan otelimizin boğaza çok hâkim bir noktada yer almaktadır. Otelin kullanılabilir plajı da bulunmaktadır.

Çanakkale Akol Otel; şehir merkezinde yer alan otelimiz Çanakkale feribot iskelesine 300 metre civarı bir mesafede yer almaktadır. Otel denize sıfır değildir. Otelin önünden yol geçmektedir. Yol ile deniz kıyısı arasında ise yayalaştırılmış bir alan bulunmaktadır. Otelin önünde herhangi bir bina ya da benzeri bir yapı bulunmadığından deniz manzarası keyfini rahatlıkla sürebilirsiniz. Akol Otel 4* olup daha bu yıl içerisinde yenilenme süreci geçirerek oldukça konforlu bir yapıya kavuşturulmuştur. Şehrimizde 5* otelin olmadığı dönemde 4* a sahip olan tek otelimizde.

Çanakkale Büyük Truva Otel; şehir merkezinde yer alan otelimizin feribot iskelesine olan mesafesi 400 metre civarıdır. Şehrimizin en eski otellerinden olan Büyük Truva Oteli yine bu içerisinde yenilenerek 4* özelliği kazandırılmıştır. Otel Akol Otel ile aynı mevkide olduğundan denize olan mesafe ve manzara açısından aynı özelliklere sahiptir. Büyük Truva Oteli’ni ayıran özellik ise çok fazla kat olmadığından geniş bir alana yayılmış olması ve hemen deniz cephesinde açık bir restoranı olmasıdır.

Çanakkale Tatil Otelleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın son verilerine göre ülkemizin havası en temiz kenti Çanakkale olarak belirtilmiş ve verilerle ispatlanmıştır. Boğazın sert akıntıları nedeniyle denizinin her daim temiz olduğu de bilinmektedir. Tarihi ve kültürel yapısı da Çanakkale’ye ayrı bir değer katmaktadır.

Temiz hava, iklim, bitki örtüsü, deniz, tarih ve kültür gibi kavramlar Çanakkale’yi süreç içerisinde bir tatil tercihi olarak önemli bir noktaya getirmiştir. Sizlerde bu sebeplerle Çanakkale’de uzun bir tatil yapmak isteyebilirsiniz. Tatil amaçlı konaklamalarınızda şehir içerisini tercih etmek istemezseniz değişik alternatifler de bulabilirsiniz.

Tatil amacıyla kalacağınız Çanakkale Tatil Otelleri, şehre yakın olarak Güzelyalı Tatil köyünde, Assos bölgesinde, Bozcaada, Gökçeada gibi bölgelerde ise şehirden uzak bir konumda tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale Otelleri ve Özellikleri

OTEL ADI STANDART KONUM ODA SAYISI PLAJ TOPLANTI SALONU HAVUZ MANZARA
Kolin Hotel 5 * Kepez 274 Var Var Var Deniz
Akol Hotel 4* Merkez 137 Yok Var Var Deniz
Dove Hotel 4* Assos 128 Var Var Var Deniz
Eden Gardens 4* Assos 117 Var Var Var Deniz
Ida Kale Resort 4* Güzelyalı 84 Var Var Var Deniz
Büyük Truva 4* Merkez 66 Yok Var Var Deniz
Iris Hotel 4* Güzelyalı 95 Var Var Var Deniz
Tusan Hotel 4* Güzelyalı 64 Var Var Var Deniz
Anzac Otel 3* Merkez 24 Yok Var Yok Yok
Eden Beach 3* Assos 69 Var Yok Var Deniz
Aşkın Art 3* Merkez 65 Yok Var Yok Yok
Çanak Otel 3* Merkez 52 Yok Var Yok Deniz
Helles Pont 3* Kepez 28 Var Yok Yok Deniz
Artur Hotel 3* Merkez 32 Yok Yok Yok Deniz
Helen Otel 3* Merkez 42 Yok Var Yok Deniz
Zileli Hotel 3* Kepez 108 Yok Var Yok Deniz
Ilion Otel 3* Merkez 47 Yok Yok Yok Yok
Kırkgeçit Terml 3* Biga 44 Yok Var Var Doğa
Hotel Kum 3* Eceabat 72 Var Var Var Deniz
Sarıçay Otel 3* Merkez 43 Yok Var Yok Deniz
Troy Otel 3* Assos 28 Var Yok Var Deniz
Hotel Baransel 2* Ezine 30 Yok Yok Yok Yok
Kestanbol Otel 2* Merkez 26 Yok Yok Yok Kısmi
Temizay Otel 2* Merkez 39 Yok Var Yok Var
Kervansaray Butik Assos 43 Var Yok Var Dağ-Deniz
Nazlıhan Otel Butik Assos 37 Var Yok Var Dağ-Deniz
Nazlıhan Spa Butik Assos 9 Var Yok Termal Dağ-Deniz
Hünnaphan Butik Adatepe 17 Yok Yok Yok Kazdağları
Kervansaray Butik Merkez 19 Yok Yok Yok Yok
Adonis Motel Geyikli 16 Var Yok Yok Deniz
Altanlar Otel Şehir Ezine 26 Yok Yok Yok Yok
Altınkum Motel Motel Babakale 12 Var Yok Yok Deniz
Anzac House Hostel Merkez 18 Yok Yok Yok Deniz
Aqua Hotel Şehir Eceabat 43 Var Yok Yok Deniz
Aral Çiftliği Çiftlik Bozcaada 32 Yok Yok Yok Çiftlik
Kadırga Motel Motel Assos 46 Var Yok Var Deniz
Park Otel Otel Assos 46 Var Yok Var Var
Ataol Çiftliği Çiftlik Bozcaada 32 Yok Yok Yok Çiftlik
Boğaz Otel Şehir Merkez 43 Yok Yok Yok Yok
Boruzan Otel Şehir Bozcaada 16 Var Yok Yok Deniz
Boss Otel Şehir Eceabat 16 Yok Yok Yok Deniz
Gültur Motel Motel Küçkkuyu 101 Var Yok Var Deniz
Hotel Albena Şehir Assos 52 Var Yok Var Deniz
Club Capheros Şehir Assos 57 Var Yok Var Deniz
Çapraz Otel Tatil Köyü Bozcaada 60 Var Yok Var Deniz
Ece Otel Şehir Eceabat 17 Yok Yok Yok Deniz
Eflatun Otel Konak Bozcaada 12 Yok Yok Yok Deniz
Hotel Fahri Butik Bozcaada 8 Yok Yok Yok Deniz
Gallipoli Hotel Şehir Gelibolu 61 Var Yok Var Deniz
Gelibolu Evleri Konak Eceabat 10 Yok Yok Yok Doğa
Martı Motel Motel Saroz 22 Var Yok Var Deniz

Sizler için hazırladığımız bu yazıda Çanakkale Otelleri hakkında bir bilgilendirme yapma ve tavsiyede bulunmaya gayret ettik. Umarım yazımız sonrası size en uygun Çanakkale Otelleri için bir fikir edinmiş olursunuz.

Çanakkale Otelleri

Çanakkale Otelleri

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ