Anzak Turu

Anzak Turu

24 Nisan – 25 Nisan Gecesi Gelibolu Anzak Koyu ve çevresinde yapılan Anzak Törenleri ve Şafak Ayini Turu Türkçe olarak gezi için gelen misafirlerimizin hizmetine sunuyoruz.

25 Nisan Anzak Törenleri Turu Türkçe

Tur Tarihi: 24/25 Nisan 2016  – 2 Gün 1 Gece İstanbul Hareketli – Çanakkale Hareketli

Buluşma Yeri ve Saati:  Sultan Ahmet Meydanı – 10.00
Buluşma Yeri ve Saati: Çanakkale Feribot İskelesi – 17.30

Saat 10.00’da buluşarak Eceabat’a hareket ediyoruz. ( Gelibolu Tarihi Milli Parkı Merkez Yerleşimi )
Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek ve yol üzerinde 15 dakikalık bir mola vereceğiz.

Varışımız sonrası Seddülbahir Köyü’ne hareket edeceğiz. İtilaf birliklerinin ilk taarruz ettikleri ve en son terk ettikleri bu bölge aynı zamanda Çanakkale Boğazı’nın da başlangıç noktasıdır. Boğaz manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alacağız. Yemek molası yaklaşık 1 saat sürecek olup sonrasında hareket edeceğiz.

Yemeğimiz sonrası Kabatepe Limanına hareket edeceğiz. Varışımız sonrası tekneye binerek kuzey sahillerinden 2 saate yakın bir süre tekne gezintisi yapacağız. Deniz yolculuğumuzda çıkarma sahillerini ve savaşın geçtiği coğrafyayı denizden görme fırsatınız olacak. Tekne gezisi rehber eşliğinde anlatımlı olmakla birlikte geçtiğimiz yıllarda izin sorunu nedeniyle yapılamadığı olmuştur. Yasal bir durum olduğu takdirde alternatif program uygulanır.

19.30 – 20.00 Aralığında tören alanına hareket edeceğiz.

Tören alanına varışımız sonrası aracımızdan ineceğiz, aracımız bizlerden ayrılacak olup ertesi güne kadar araç ile temas kuramayacağız. Tören alanında güvenlik kontrolünden geçeceğiz, tören için uygulanan kurallar gerçekten oldukça katı olup, alkol ve benzeri maddelerle giriş yapamazsınız.  Alkollü ya da uyuşturucu madde almış kişiler kesinlikle alana alınmaz. Yanınızda kapağı açılmış su şişesi dahi bulunduramazsınız.

Tören alanında oturma türbinleri ve uyumak için uyku tulumu kurabileceğiniz alanlar ayrılmıştır. Nisan ayında geceleri Çanakkale gerçekten soğuk olur o nedenle yanınıza sizi sıcak tutacak kalın giysiler almanızı tavsiye ediyoruz. Alanda yiyecek ve içecek satışı için stantlar kurulacağından yanınızda fazladan yiyecek içecek taşımanıza gerek yoktur. Törenler başlayana kadar alanda kurulmuş olan dev ekranlarda film, belgesel ve diğer görseller yayınlanacaktır.

Saat 05.30’da anma töreni başlayacak, anma merasimi sonrası Lone Pine (Kanlısırt) Avustralya Anıtı’na doğru yürüyeceğiz. Yürümemizin sebebi bölgeye araçların girişine izin verilmiyor olmasıdır.  Yürüyüş yaklaşık 1 saat sürecektir.

Avustralya Töreni saat 10.30’da başlayacaktır.  Tören öncesinde kahvaltı molası verilecektir.

Yeni Zelanda Törenleri, Conkbayırı Yeni Zelanda Anıtı’nda yapılacağından oradaki törene katılmak isteyen ziyaretçilerimiz yürüyüşe devam edecekler ve yaklaşık 1 saat yolculuk sonrası Conkbayırı’na ulaşacaklar.

Conkbayırı’na yürüyüşünüz esnasında yolun etrafında bulunan Türk ve Anzak siperlerini, 57. Alay Şehitliğini ve diğer noktaları yakından görme fırsatını bulacaksınız.

Yeni Zelanda Törenleri saat 11.30’da başlayacaktır. 

Tüm törenler bittikten sonra gurup liderlerimizle bir araya geleceğiz. ( nerede buluşacağımız konusunda sizlere bilgi verilecektir). Araçlar gelerek bizleri alacak ve Eceabat’a hareket edeceğiz. Eceabat’a varışımız sonrası kısa bir mola verip İstanbul’a hareket edeceğiz.

İstanbul’a yolcuğumuz yine 5 saat civarı olacak ve tahmini 22.30 civarı ulaşmış olacağız.

Çanakkale’den katılacak misafirlerimiz saat 14.00 feribotu ile Eceabat’a geçiş yapacaklardır.

Kişi Başı Ücret: 250.- TL (İstanbul Hareketli)

150 TL (Çanakkale Hareketli)

Dahil Olan Hizmetlerimiz:

–       Ulaşım

–       Rehberlik

–       Öğle Yemeği

–       Sabah Kahvaltıları

Anzak Törenleri Turu

Anzak Törenleri Turu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ