Alçıtepe Restoranları

Alçıtepe Restoranları

Alçıtepe Restoranları, Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri içerisinde bulunan Eceabat ilçesine bağlı Alçıtepe Köyü içerisinde yer alan restoranları sizler için bir yazıda toplayıp değerlendirdik.

Alçıtepe Restoranları

GRUP TALEPLERİNİZDE LÜTFEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN. SİZE EN UYGUN ALÇITEPE RESTORANINI VE YEMEKLERİNİZİ BİZ ORGANİZE EDELİM.

Eceabat ilçe sınırlarında yer alan Alçıtepe Köyü, Gelibolu Yarımadası‘nın neredeyse tam orta noktasında yer almaktadır. Bu nedenle de yıllardır artan ve gelişen tesisleri ile en önemli ve en çok kullanılan mola noktası olmayı başarmıştır. Bunda en önemli etkenlerden biri de köyün en eski yerleşim yerlerinden biri olmasıdır. Günümüzde de köy tanıtım faaliyetleriyle kendini duyurmayı başarmıştır. Zamanlama yapmak açısından da önemli tasarruf sağlıyor. Komple güney bölgesini gezip, Alçıtepe restoranlarında yemek aldıktan sonra kuzey bölgesine hareket ederek gezinizi tamamlayabilirsiniz. Böylece öğle yemeğiniz gezinin tam arasına denk gelmiş olacaktır.

Alçıtepe Restoranları

Çanakkale Şehitlikleri tüm yıl/sezon boyunca ziyaretçi çeken bir turizm bölgesidir. Ancak özellikle Mart – Eylül ayları arası ziyaretçi sayısı bazı günlerde (özellikle hafta sonu) on binleri bulmaktadır. Kalabalık olduğu dönemlerde bir restoran bulup yemek yemek oldukça zorlaşıyor. Özellikle grup olarak gelen ziyaretçiler için bir kabusa dönebiliyor. Bazen 1-2 saatinizi restoran sırası beklemeye ve yemek yemeye harcaya biliyorsunuz. Bunun önüne geçebilmek için yeni yeni başlamış olsa da Alçıtepe restoranlarından ön rezervasyon yaptırabilir ve bir nebze de olsa kurtulabiliyorsunuz. Rezervasyon yaptıra bilmeniz için aşağıda restoranların iletişim bilgilerini sizlerle paylaştık.

Alçıtepe Restoran

Alçıtepe Restoran köy içerisinde yer alıyor. Alçıtepe Lokantası olarak da biliniyor. Çok uzun yıllardan beri hizmet veren bir tesis. Eski adı Osmanlı Mutfağı idi. 3 yıl önce işletme kapandı. İşletmenin kapanma kararı sonrası restoran çalışanları bir araya gelerek işletmeyi devir aldılar. Şu anda da ne kadar fazla çalışan görünse de temelinde küçük bir aile işletmesi. Yöre halkını istihdam eden, tamamen restore edilmiş ve yöresel taşlar ile kaplama yapılarak süslenmiş güzel bir Alçıtepe restoranıdır.

Alçıtepe Restoran

Alçıtepe Restoran

Alçıtepe Restoran bir yıl önce 59 Köfte adıyla markalaşıp bir işletme kurarak kendi köfte ürünlerini üretmeye başladı. Ürünleri tamamen kendi tesislerinde üretiliyor. Açıldığı günden 2015 yılına kadar bizde Çanakkale Şehitlik Turu programlarımızda bu restoranı kullanmaktaydık. Ancak 2015 yılı içerisinde ziyaretçi sayısının çok yoğun olması ve güzergah değiştirmemiz nedeniyle öğle yemeklerimizi Eceabat merkez ilçeye alarak bu bölgeden vazgeçmek zorunda kaldık.

İletişim Bilgileri:

Adres: Alçıtepe Köyü, Eceabat, Çanakkale
Telefon: 0538 213 2962

18 Mart Tesisleri Restoranı

Alçıtepe Restoranları arasında yer alan 18 Mart Tesisleri‘ne ait bilgiler kendi sitesinden alınmıştır.

18 MART DİNLENME TESİSLERİ’ nde profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz. Tesisimiz;ülkenin önde gelen tur-organizasyon otobüsleri ve bireysel müşterilerimize hizmet vermektedir. Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinde daima en üst düzey başarı ve sürekliliği hedefleyen firmamız; değerli müşterilerine profesyonel personeliyle, 2500 m2 kapalı alanda 100 kişilik VIP salonuyla toplamda 1500 kişiye aynı anda hizmet verebilecek kapasitesi ,araçlarınızı park edebileceğiniz 100 otobüslük otoparkı ile bölgenin en büyük kapalı alanına sahip bir tesistir.

18 MART DİNLENME TESİSLERİ Avrupa Birliği projesi kapsamında kurulmuş olup;dinamik yapısı insana saygı gösteren ve bulunduğu tarihi çevreye önem veren anlayışıyla koşulsuz müşteri memnuniyetiyle kaliteli ürün satışını ve hizmetini ön plana çıkarmaktadır. Tesisimizde;

 • Restaurant,
 • Fast food,
 • Cafeterya,
 • Market,
 • Hediyelik Eşya Reyonu,
 • Kablosuz İnternet,
 • Çocuk Oyun Alanı,
 • Bay-Bayan WC bulunmaktadır.

Restaurantımızda menü seçeneklerimiz;

 1. Alacarte,
 2. Set Menü,
 3. Self Servis,
 4. Lunch Box,
 5. Kahvaltı ,

Temiz ve hijyenik ortamlarda, usta aşçılarımız tarafından hazırlanıp,kusursuz bir servis ile siz değerli misafirlerimize sunulmaktadır.

Alçıtepe 18 Mart Tesisleri Restoranı

Alçıtepe 18 Mart Tesisleri Restoranı

İletişim Bilgileri:

Adres: Alçıtepe Köyü, Eceabat, Çanakkale
Telefon: 0532 224 7397

Şelale Kır Lokantası

Alçıtepe Restoranları arasında yer alan Şelale Kır Lokantası‘na ait bilgiler kendi sitesinden alınmıştır.

Şelale Kır Lokantası olarak .. aşkın süredir Çanakkale Şehitlikleri ve Abidelerini ziyaret etmek için gelen siz değerli ziyaretçilerimize ve bölge halkına hizmet vermekteyiz.

İşinde uzman kadromuz ile hijyenik koşullarda hazırladığımız yemek ve ızgara çeşitlerimizle sizlere hizmet etmekten gururluyuz.

Lokantamız … kişilik salon ve … kişilik açık bahçe kısmı ile toplam … kişiliktir.

Gruplara özel hizmet verilmektedir. Grup menüleri ve fiyatları için lütfen iletişime geçiniz…

Çanakkale Savaşları Şehitliklerine ve Abidelerine gelerek manevi duygularınızı ve Atalarımıza ziyaretinizi gerçekleştirirken sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 

alcitepe-selale-restoran

Alçıtepe Şelale Restoran

İletişim Bilgileri

Telefon: 0286 844 60 90
GSM: 0537 234 39 73
E-mail: rezervasyon@selalekirlokantasi.com
Adres: Alçıtepe Köyü(Şehitler Abidesi Yolu) Eceabat / Çanakkale

Alçıtepe Doyum Restoran

Alçıtepe Restoranları arasında yer alan Doyum Restoran‘a ait bilgiler kendi sitesinden alınmıştır.

Alçıtepe Doyum , Doyum Grup bünyesinde 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 500 kişilik kapalı restaurantımızda güler yüzlü ve güvenilir hizmet kalitemizle siz değerli misafirlerimizin ziyaretlerini bekliyoruz. Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Alçıtepe Köyü‘nde hem tarihi şehitlikleri gezecek hem de doyumsuz lezzetlerimizle gezilerinizden daha çok keyif alacaksınız.

Alçıtepe, Çanakkale ili Eceabat ilçesi içerisinde yer almaktadır. Zığındere Sargı Yeri Şehitliği’ne 2 km., Çanakkale Şehitler Abidesi’ne 5 km., Seddülbahir Kalesi ve Yahya Çavuş Anıtı’na 8 km mesafede olup adeta Çanakkale Savaşı’nın geçtiği alanın tam ortasında yer almaktadır. Eski adı Kirte olan Alçıtepe olan köyün kurulması çok eski tarihlere dayanmaktadır.

Alçıtepe Doyum Restoran

Alçıtepe Doyum Restoran

İletişim Bilgileri

Adres: Çanakkale / Eceabat Alçıtepe Köyü
Telefon: 0 (286) 217 18 66 – 0 (541) 417 07 47
E-mail: info@doyumgrup.com

Alçıtepe Çiftlik Restoran

Alçıtepe Restoranları arasında yer alan Çiftlik Restoran‘a ait bilgiler kendi sitesinden alınmıştır.

10 dönüm arazi üzerine kurulu, 1500 m2 kullanım alanı olan, 500 kişi kapasiteli, doğal göl manzaralı restaurantımızda çiftlik hayatını yaşayacak, eminiz stresinizi atacaksınız.

Kendin pişir, kendin ye alanında, gölde kazlar ve kaplumbağaların su dansını seyrederken doğa ile iç içe olmanın huzurunu yaşayacaksınız…

Otoparkımız ve mini marketimiz mevcuttur.

alcitepe-ciftlik-restoran

Alçıtepe Çiftlik Restoran

İletişim Bilgileri

Adres: Alçıtepe Seddülbahir Yolu 3.km Seddülbahir/ Eceabat /ÇANAKKALE
Tel : 0286 844 61 01
Cep Tel : 0537 774 26 20
E-mail : info@ciftlikrestaurant.com

Sokakarası Restoran

Alçıtepe Restoranları arasında yer alan Sokakarası Restoran‘a ait bilgiler kendi sitesinden alınmıştır.

2008 yılından beri hizmet ve kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan ve her geçen gün kendini yenileyen bir yapıda sizlere hizmet vermekteyiz. Restoranımız kapalı bölümünde 250 kişi, bahçe bölümünde 100 kişi kapasitesine sahip olup ve toplamda 350 kişilik kafileyi aynı anda ağırlama özelliğini gösteren civardaki tek restorandır. Restoranımızın bir diğer özelliği ise hızlı sunum yapabilmesidir.

Hızlı sunum sayesinde sizlerin yemek molasına az ve şehitlik ziyaretinize fazla zaman ayırabilmenize olanak sağlamaktadır. Üstelik hızlı sunum yaparken de asla hijyende de ödün vermemektedir. Yemeklerimiz özenle seçilen sebzelerden ve Çanakkale’nin en bilinen kasaplarından aldığımız etlerden yapılmaktadır. Köftelerimiz içerisinde soya fasulyesi ve benzeri katkı maddeleri kullanılmadan %100 dana etinden temiz ortamlarda el değmeden makinelerimizle imal edilmektedir. Ayrıca restoranımızda bay ve bayan tuvaleti 5’er adet olup, el yıkama lavaboları çoğunluktadır. Restoranımız bu sağladığı hizmetler açısından Alçıtepe’de tekdir.

Alçıtepe Sokakarası Restoran

Alçıtepe Sokakarası Restoran

İletişim Bilgileri

Adres: Alçıtepe Köyü Eceabat/ÇANAKKALE
Telefon: 0286 844 6015

Çanakkale Alçıtepe Restoranları sizler için bir yazı içerisinde bir araya getirdik. Tek amacımız sizlerin daha kolay ulaşmasını sağlamaktır. Firmaların kendi verilerinden kaynaklı doğacak sorunlardan biz sorumlu değiliz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ