18 Mart Turu 2015

18 Mart Turu 2015

18 Mart Çanakkale Turu 2015: Çanakkale Zaferi 100. Yıl etkinlikleri ve anma törenleri kapsamında günübirlik 18 Mart 2015 özel tur programını siz değerli ziyaretçilerimizin hizmetine sunuyoruz.

18 Mart Turu 2015

Hepimizin bildiği üzere 18 Mart 2015 Çanakkale Savaşları ve Çanakkale Zeferi’nin 100. yıl dönümü. Her yıl düzenli olarak Çanakkale Şehitler Abidesi tören alanında Çanakkale Zaferi Törenleri yapılmaktadır. Ancak önümüzdeki yıl, yani 2015 yılında, alışılagelmişin dışında bir program bizleri bekliyor olacak. Çanakkale Zaferi’nin tam 100. Yıl dönümü. Şu an hayatta olan ve bu güne tanıklık edebilecek olan hiç birimiz belki bir daha böyle bir töreni görme şansı bulamayacağız.

18 Mart 2015 Çanakkale Zaferi 100. Yıl Anma Törenleri, bundan önceki yıllara göre epey farklı olacak. Gerek katılımcı sayısı, gerekse etkinlikler bakımından dolu dolu bir tören bizleri bekliyor olacak. Bizlerde ekip olarak 18. yıllık tecrübemiz ile, sizlere sorunsuz bir program teklif ediyoruz. Bunca yıldır bir çok aksaklık yaşanmasına rağmen, tecrübemiz ve anında müdahalelerimiz sayesinde misafirlerimizin herhangi bir sorun yaşatmadan törenlere katılmalarını sağladık. 100. Yıl törenleri tüm zamanların en farklı ve yoğun, bir o kadar da organizasyonunun zor olduğu bir program olacak. Sizlerde tecrübelerimizden faydalanır iken bu ana tanıklık etme şansını bulabilirsiniz.

18 Mart 2015 Turu Çanakkale

18 Mart 2015 tur programımız Çanakkale çıkışlı – hareketli olarak hazırlanmıştır. Diğer illerden katılmak isteyen misafirlerimiz, sitemizin arama bölümünden kendi ilinin adını yazarak ilgili programa katılabilirler.

Aşağıda belirtilen program 18 Mart 2014 törenlerine göre yapılmıştır. Olası bir değişiklik durumunda tüm katılımcılara yeni program gönderilecektir.

Sabah 07.30 buluşma ve hareket. Varışımız sonrası öncelikle güney bölgesi kapalı olacağından rotamızı Kuzey Muharebe alanlarına çevireceğiz.

I. Kuzey Cephesi

Bigalı Köyü Atatürk Evi – Anzac Koyu ve Tören Alanı – Mehmetçiğe Saygı Anıtı
Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt istikametinde tüneller ve siperler arasından orijinal savaş yolu yürüyüşü –57. Alay Şehitliği – Mehmet Çavuş Anıtı –Cesarettepe-Arıburun Yarları – Kılıçbayırı – Talat Göktepe Anıtı –Mehmetçik Parkı 261. Rakımlı Tepe – Conkbayırı Conkbayırı Atatürk ve Yeni Zelanda Anıtları – Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer – Gözetleme Yeri

Kuzey bölgesi turumuz sonrası Alçıtepe Köyünde öğle yemeği alıyoruz. Menümüzde; Çorba, Köfte Tabağı, Pilav, Salata, Ayran bulunmaktadır.

II. Güney Cehpesi

18 Mart 2015 Çanakkale Zaferi 100. Yıl Törenleri için Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne hareket ediyoruz. Yol durumuna göre Bakı Terası’na çıkıyoruz yada Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne varışımız sonrası törenler başlayana dek bölgeye hakim bir noktada duruyoruz. Buradaki amacımız ulaşım nedeniyle gidemeyeceğimiz noktalar hakkında sizlere bilgi vermek. Törenler sonrasında dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Dönüş yolumuzda bulunan noktaları yoğunluğa göre ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği – Soğanlı Dere Sargı Yeri Şehitliği – Havuzlar Şehitliği – Kilitbahir Kalesi – Namazgah Tabyası ve Müzesi – Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı

Tüm törenler ve ziyaretler sonrası dönüş yapıyoruz. Özel bir gün olması nedeniyle tam olarak bitiş saati verememekteyiz. Tahmini olarak 18.00 – 20.00 arası bir zaman içerisinde Çanakkale‘ye dönmüş olacağız.

Kişi Başı Ücret: Herşey Dahil 100.- TL ( 06 – 12 Yaş Çocuklar 50. – TL )

–       Feribot Geçişleri

–       Rehberlik Hizmeti

–       Turizm Paket Araçlarla Ulaşım

–       Öğle Yemeği ( Günün Çorbası – Tavuk Şnitzel – Salata – Pilav Patates Kızartması – Ayran )

–       Müze Girişleri

–       Şehiriçi Transferler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ